Bir Sayfa Seçin

Anaokulu düzeyinde eğitim genellikle sorunsuz gibi görünse de aslında veliler ve öğrenciler dönem boyunca bazı negatif problemlerle karşılaşabilirler. Elbette bu durumun yaşanması, çözümlerin bulunmadığı anlamına gelmiyor. Anaokulu düzeyinde eğitim alan çocukların karşılaştıkları problemler ve alternatif çözümlerine göz atmaya ne dersiniz?

Oyuncu karakter

Okul öncesi çocuklar kolayca hayal kırıklığına uğrayabilirler ve duygularını ifade etmek için sözlerini kullanmakta halen tam olarak gelişmiş sayılmazlar. Bu yüzden bir şeyleri fırlatarak, çarparak vurarak, tekmeleyerek ve hatta ısırarak tepki vermeleri son derece normal.

Unutkanlık

Okul öncesi çocuklar ve özellikle 3 yaş civarındakiler, çok kuvvetli bir hafızaya sahip değiller. Çocuğunuz sabah veya öğlen birine rastlamış ancak daha sonra unutmuş olabilir. Bu da kafasını daha fazla karıştırabilir.

Şakalaşmak veya vurmak

Gücünün farkında olmayan çocuk, anne babasına veya arkadaşlarına sert bir şekilde vurabilir. Bunun doğru olmadığını çocuğa mümkün olduğunca sakin ve anlayabileceği bir dille anlatmak gerekir. Böylece çocuk yaptığı hareketin sonuçlarını kavrayacak ve zamanla azaltarak bırakma yoluna gidecektir.