Bir Sayfa Seçin

Küçük yaştaki çocuklara pek çok katkı sağlayan anaokulu eğitimi, Kanada Anaokuluları’nda başarılı bir şekilde veriliyor. Üstelik anaokulu eğitimi, velilerin yaşadıkları pek çok sorunun çözümüne katkı sağlıyor.

Okul Öncesi Eğitimin Sağladığı Yararlar

Okul öncesi çocuklar güçlü bir öğrenme ortamı sağlamaya odaklandıklarından, çocuğunuza bakım veren kişilerin genellikle eğitmen olarak derece veya akreditasyonları vardır. Bu nedenle, öğretmenlerin kalitesi genellikle daha yüksektir.

Bir okul öncesi okulun bir diğer avantajı çoğunun çok sayıda aktiviteye sahip olmasıdır. Günlük kartlar genellikle faaliyetler sağlar (teneffüs, uyku zamanı ve öğle yemeği dahil). Üstelik ana okulları, erken okuma becerilerini, sanatı ve hatta bazı matematik ve fen kavramlarını geliştirmek için daha fazla eğitim fırsatı içerir.

Sosyalleşmeye Katkı Sağlar

Sosyalleşme okul öncesi eğitimin iyi bir avantajı olabilir. Çocuklar birlikte öğrenirken, fonksiyonel ilişkiler kurabilir ve bu da güçlü bir temel sağlar. Beraber öğrenen çocuklar, daha kaliteli bir sosyal çevre sayesinde birlikte öğrenir ve başarılı olurlar.

Okul Öncesi Eğitimin Olası Dezavantajları

Okul öncesi öğretimin söz konusu olabilecek dezavantajları genellikle sadece ebeveyni etkiler. Özellikle maliyetler dezavantaj olabilir. Ana okulları daha yüksek kalitede bir öğretmen sağladığı için, daha pahalıdır. Müfredat ve öğrenme materyalleri de eğitim deneyiminin maliyetine katkıda bulunur. Bu yüzden okul öncesi çocuklar, geleneksel bir günlük bakımın talep edebileceğinin iki katı masraf yaratabilirler. Ancak masrafları dengelemek için bazı ana okullarında burslar mevcuttur.